Байерн ще постигне рутинна победа край река Дон

Стадион: "Олимп 2", Ростов
Дата: 23.11.2016г.
Час: 19:00
Съдия: Артур Диаш (Португалия)

Дебютантът в Шампионската лига Ростов не успя да запише историческа първа точка при гостуване в най-реномирания клубен турнир. Играчите на Иван Данилянц удържаха 1:1 при тежката визита в Мадрид срещу водача в групата Атлетико, но руснаците инкасираха гол в 93-ата минута, който им коства и ремито. Въпреки това, Ростов остава на предпоследното 3-то място в подреждането с актив от 1 точка, с колкото е и тимът на ПСВ Айндховен, чийто показатели са по-лоши и по всичко личи, че тимът, който ще участва в Лига Европа напролет ще бъде определен в последния кръг от груповата фаза, когато двата клуба се изправят един срещу друг в Холандия.

Германският първенец Байерн Мюнхен записа втора поредна победа над ПСВ Айндховен и по този начин си гарантира класиране на 1/8-финал в турнира. "Баварците" се наложиха с 2:1 като направиха пълен обрат в мача. Домакините откриха резултата чрез Сантиаго Ариас в 14-ата минута, но с две попадения на Роберт Левандовски в 34-ата от дузпа и в 73-ата минута играчите на Карло Анчелоти прекършиха съперника. Победата гарантира, че баварският колос ще завърши на едно от първите две места в групата, и сложи край на надеждите на "филипсите" да играят в следващата фаза. Ако Байерн постигне победа Русия, то в последния мач от групите тимът ще спори с Атлетико за лидерското място в крайното подреждане, тъй като в момента баварците са на 3 точки от мадридчани. Аут за гостуването край река Дон са Нойер, Мартинес и Коман, а под въпрос са Робен и Видал.

Прогноза: Ростов - Байерн Мюнхен 0:2