По-малкото картони класират Япония напред, Полша с победа за честта си

Полша се наложи над Япония с минималното 1:0 на "Волгоград Арена" в двубой от последния кръг от надпреварата в Група "H". "Самураите" все пак успяха да се класират напред, тъй като в другата среща Колумбия се наложи над Сенегал с 1:0. Япония и Сенегал са с равни показатели, но техният коз е по-малкото получени жълти картони.

Иначе в 59-ата минута Ян Беднарек вкара единственият гол, който бе само и единствено за честта на поляците. При това положение Курзава центрира от фаул в наказателното поле, а Ян Беднарек засече от въздуха, като това се оказа крайния резултат.

В 74-тата минута Левандовски бе близо до нов гол за своя отбор. Гросицки центрира отдясно при една контраатака на "бяло-червените", но нападателят на Байерн стреля високо над вратата. В крайна сметка до края на мача не се стигна до ново попадение. След последния съдийски сигнал японците изчакаха с нетърпение да разберат резултата от другия мач в групата и едва след това се зарадваха за това, че ще продължат в следващата фаза.