Стадион: "Волгоград Арена", Волгоград
Дата: 28.06.2018 г.
Час: 17:00
Съдия: Яни Сиказве

Япония не успя да си осигури участие на осминафиналите на Мондиала. Страната на изгряващото слънце можеше да е във фазата на директните елиминации, ако бе победила Сенегал, но двубоят завърши наравно – 2:2. Сега играчите на Акира Нишино трябва да гонят задължителна победа, за да могат да са спокойни, че участието им Русия ще продължи.

Иначе в предишния двубой на "самураите" Садио Мане даде старт на головото шоу. Нападателят на Ливърпул записа името си сред голмайсторите след малко куриозно попадение в 11-ата минута. В 34-ата минута Такаши Инуи изравни с хубав диагонален удар, с който не остави шансове на Кади Н'Диайе. След почивката двата тима си размениха по още един гол. Първо В 71-ата Муса Ваг простреля вратаря отдясно, завършвайки прекрасна атака на Сенегал. В 78-ата минута ветеранът Кейсуке Хонда оформи крайното 2:2. Така двата отбора поделиха по точка.

Япония заема 2-ото място с актив от 4 точки и все още не познава вкуса на загубата. Азиатците са непобеди в 10 от последните си 11 официални мача.

Колумбия се наложи над Полша с класическото 3:0 в среща от груповата фаза на Мондиал 18. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като пет минути преди почивката южноамериканците поведоха с гол на защитника Йери Мина. В 70-ата минута всичко за Полша приключи. Капитанът на Колумбия Радамел Фалкао се разписа, след като получи хубав извеждаш пас от Кинтеро. В 75-ата минута южноамериканците направиха резултата класически. Така Полша става единственият сигурен от тази група, който напуска Световното след изиграването и на последните мачове от тази фаза. Останалите три отбора обаче имат шансове да продължат напред.

"Дружина Полска" ще играе за честта си в последния си мач от Мондиала.

Прогноза: Япония – Полша 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!