Стадион: "Централен", Екатеринбург
Дата: 27.06.2018 г.
Час: 17:00
Съдия: Нестор Питана

Развръзката в група “F" ще бъде до последно. Мексико е фаворит за участие не само в осминафиналите, но дори да спечели групата. "Ацтеките" имат 100%-ов актив от точки след първите двама, като и равенството ще е достатъчно да финишират на лидерската позиция. Швеция пък ще гони задължителен успех над централноамериканската страна и ще се надява на благоприятна развръзка на мача на Република Корея – Германия.

Мексико се наложи с 2:1 над Република Корея в двубой от Група "F" на Световното първенство. Карлос Вела откри резултата, след като бе точен от дузпа в 26-ата минута, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на бранителя Ян Хюн Соо. В 66-ата Хавиер Ернандес удвои. Чичарито получи топката в наказателното поле и вкара за 2:0 с 50-ия си гол за националния тим. В добавеното време корейците все пак стигнаха до почетно попадение, дело на Сон с хубав далечен удар.

Германия записа труден успех над Швеция с 2:1 в Сочи. В 32-ата минута световният шампион получи гол. Тони Кроос допусна груба грешка при изнасянето на топката, кълбото стигна до Тойвонен, а Боатенг не успя да блокира прехвърлящия удар, при който Нойер беше матиран - 0:1. В 48-ата минута Ройс изравни, насочвайки в мрежата за 1:1. Така се стигна до добавеното време, когато Германия измъкна победата. Тони Кроос със заучено изпълнение от непряк свободен удар донесе успеха на своя тим.

Символичните домакини от Мексико са непобедни в 17 от последните си 18 официални мача. Не е за подценяване фактът, че в предишните четири двубоя между тези два съперника Швеция не допусна нито един гол от "ацтеките".

Прогноза: Мексико – Швеция 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!