Полша и Колумбия допълнително ще си усложнят положението

Стадион: "Казан Арена“, Казан
Дата: 24.06.2018 г.
Час: 21:00
Съдия: Сезар Рамос

Както Полша, така и Колумбия стартираха Световното първенство по футбол с изненадващи поражения, като загубиха от Сенегал и Япония.

"Дружина Полска“ отстъпи с 1:2 от Сенегал. Двата отбора изиграха много интересен мач, като в крайна сметка европейците не успяха да си спечелят поне точка. Тиаго Чонек си вкара автогол в 37-ата минута след изстрел на Идриса Гай. Лукаш Пишчек загуби топката край тъча, след което последва атака на африканците, завършена с изстрел от Гай. "Дружинка Полска" натисна след почивката, но Роберт Левандовски нямаше ден. Така се стигна до 60-ата Мбайе Нианг, когато се възползва от огромна грешка в отбраната на съперника и вкара за 2:0. Играчът на Сенегал точно беше получил разрешение от рефера да се завърне на терена след получаване на медицинска помощ край тъчлинията. Криховяк не го забеляза и върна топката назад, а Нианг се възползва от липсата на ориентация у Беднарек и реализира за 2:0. В 70-ата минута Милик пропусна да се разпише от добра възможност, но в крайна сметка в 86-ата минута Криховяк върна едното попадение, след като бе точен с глава.

Сега Полша ще се стреми да отстрани индивидуалните грешки, които направиха в първата среща. Треньорът Адам Навалка се очаква да направи няколко промени в стартовите 11.

Япония се наложи с 2:1 над Колумбия. Шинджи Кагава изведе азиатците напред с гол от дузпа още в 5-ата минута. Карлос Санчес от колумбийския тим получи червен картон, като при тази ситуация Осако се измъкна от защитата на латиноамериканците и остана очи в очи със стража Оспина, който парира, но последва добавката, която доведе до изгонването на Санчес и отсъдената дузпа, която бе превърната в гол. Макар и с човек по-малко колумбийците натиснаха своя съперник и това даде резултат в 39-ата минута. Тогава Хуан Кинтеро изравни с изстрел от фаул. Второто полувреме също бе интересно, като японците бяха по-дейни, но Оспина на няколко пъти се намеси доста добре. Все пак Осако върна преднината на Япония с гол в 73-ата минута.

За предстоящия двубой се очаква наставникът Хосе Пекерман да заложи на Хамес Родригес по фланга, като халфът на Байерн Мюнхен се завръща в редиците на своята родина. Това ще бъде общо 20-ти мач на световно първенство за "Лос Кафетерос“, а както стана ясно, само Санчес ще го пропусне заради наказание.

Предстои сблъсък с надлъгване между два равностойни отбора и точно поради тази причина не е изключено двубоят да не излъчи победител.

Прогноза: Полша – Колумбия 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!