Роналдо стартира с хетрик срещу Испания

Португалия и Испания сътвориха голово зрелище в първата среща от втора група на Световната купа между отборите. Днес за 3:3 Кристиано Роналдо вкара три пъти за символичния домакин, а Диего Коста на два пъти и Начо реализираха за испанците.

Още в 4-ата минута днес резултатът бе открит когато Роналдо си спечели дузпа срещу Начо и вкара от бялата точка за 1:0. Диего Коста изравни в 24-ата минута когато се справи изключително със защитата на противника и матира Патрисио - 1:1. Точно преди почивката отново Роналдо се разписа когато с ляв крак от дъгата стреля в Де Хеа, но вратарят не реагира добре за 2:1.

В началото на втората част Испания реализира обрат в мача след головете на Диего Коста в 55-ата минута и Начо в 58-ата с красиво изпълнение. В 88-ата минута обаче Кристиано си спечели пряк-свободен удар срещу Пике и с прецизно изпълнение не остави отново шансове на Де Хеа да спаси за 3:3.