Модрич: Трябваше да реализираме шансовете си

Полузащитникът на националния отбор на Хърватия и Реал Мадрид Лука Модрич коментира победата в 1/8-финалния мач на Мондиал 2022 с националния отбор на Япония (1:1, 3:1 след дузпи) и класирането на Хърватия за четвъртфиналите на турнира.

"Ние сме на четвъртфиналите, въпреки че трябваше да работим здраво в мача с Япония. Японците пресират много и знаят какво правят на терена. Получи се равностоен мач. Щеше да е по-лесно, ако бяхме използвали шансовете си през първото полувреме.

Много се радваме за Ливакович. Той е страхотен човек и добър играч. Той го доказа в този мач. Що се отнася до евентуалното ми представяне на Световното през 2026 г., ще видим. Сега съм фокусиран върху турнира в Катар. Тогава ще видим“, заяви Модрич.