Кубо: Не подценявайте Азия!

Полузащитникът на японския национален отбор Такефуса Кубо говори за победата над испанския национален отбор (2:1).

"Ние сме, Австралия. Саудитска Арабия бе много близо до плейофите. Не подценявайте Азия! Никой не очакваше такава победа над толкова голям съперник като Испания. Но се надяваме, че 1/8-финалният мач с Хърватия ще бъде историческа вечер. Мисля, че това ще бъде вечер, която може да промени историята на нашия футбол.

През първото полувреме не усетих голяма опасност от страна на испанците. Планът ни през второто полувреме бе да пресираме. Другият отбор, ако резултатът бе равен, започваше да изритва топката встрани от собствената си врата. С помощта на феновете ще останем тук поне още един мач. Надявам се, че ще бъде безплатно“, заяви Кубо.