Нидерландия повтори лош резултат от 1966 г.

Отборът на Нидерландия отправи само два удара към вратата на отбора на Еквадор в мача от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2022 в Катар. Това е най-лошият резултат за европейския отбор в мач на Световно първенство от 1966 г., според Opta.

Нидерландия успя да нанесе само два удара, единият от които попадна в целта и се превърна в гол. Той бе дело на нападателя Коуди Гакпо. Този гол падна в самото начало на срещата с Еквадор: нападателят отбеляза в шестата минута на мача. След това "оранжевите" така и не поразиха целта. В началото на втората част нападателят на Еквадор Енер Валенсия изравни. Мачът завърши наравно 1:1.

Двата отбора спечелиха по четири точки след два кръга. В последния кръг Нидерландия ще играе срещу Катар, а Еквадор ще се изправи срещу Сенегал.