Класиралата се Италия ще постигне трета поредна победа

Стадион: "Пиер Моруа", Лил Метропол
Дата: 22.06.2016г.
Час: 22:00
Съдия: Овидиу Хацеган (Румъния)

След успеха с 2:0 над Белгия, тимът на Италия постигна втора поредна, но измъчена победа над Швеция с минималното 1:0. Точен за "скуадрата" бе Едер в 88-ата минута. Нападателят на Интер донесе ценния успех на "адзурите", който го класира на осминафинал още преди настоящата среща с Ейре. Така играчите на Антонио Конте са с актив от 6 точки и спокойно гледат към следващата фаза. Селекционерът на отбора заяви преди срещата, че очаква задължителен успех и в последния мач от групата, като се очаква младият специалист да смени почти целия титулярен състав и да даде шанс на всичките си избраници за надпреварата.

Република Ирландия загуби безславно втория си двубой от групата. Британците успяха да удържат натиска на Белгия през първото полувреме, но през втората част възпитаниците на Мартин О'Нийл инкасираха три безответни гола и сега островитяните са с минимални шансове за продължаване напред. Ирландците имат само една спечелена точка и сега се изправят отново срещу много класен съперник. Джонатан Уолтърс е контузен, а легендата Роби Кийн е под въпрос.

Италия има солидно предимство в двубоите срещу Република Ирландия. Двата тима бяха заедно в една и съща група и на последния форум на Стария континент, когато преди 4 години "адзурите" спечелиха с 2:0.

Прогноза: Италия - Република Ирландия 2:1