Стадион: "Стад дьо Люмиер", Лион
Дата: 22.06.2016г.
Час: 19:00
Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

След повече от три десетилетия отсъствие от голям форум някогашното футболно страшилище Унгария се завърна с гръм и трясък с победа с 2:0 над съседа Австрия. В последния си мач от групата бойките маджари стигнаха до драматично 1:1 срещу сензацията Исландия с гол в заключителни минути на срещата. Така възпитаниците на Бернд Щорк заемат лидерската позиция в групата преди последните мачове от нея с актив от 4 точки и са в изгодна позиция за участие на 1/8-финалите. Под въпрос за символичните домакини за важния двубой е Бьоде, а Фиола е контузен.

Фаворитът в групата Португалия отново се препъна, само че този път срещу Австрия и двата тима завършиха 0:0. Това беше второ реми за иберийците, след като в първия си мач завършиха 1:1 със сензацията Исландия. Капитанът на Португалия Кристиано Роналдо изигра рекорден 128-и мач с националната фланелка, като надмина легендата Луиш Фиго, но не успя да се поздрави с гол. В средата на второто полувреме футболистът на Реал Мадрид пропусна дузпа и продължава да търси първото си попадение на това европейско първенство. Участието на ръководения от Андре Сантош тим на елиминационната фаза минава през задължителна победа над Унгария, тъй като в другия двубой Австрия се изправя срещу Исландия. Титулярите от началото на турнир Андре Гомеш и Рафаел Герейро до последно ще са под въпрос за "селесао".

Двата тима имат 10 мача до момента помежду си, като унгарците нямат нито една победа срещу цели седем в полза на португалците. Три от двубоите не са излъчвали победител.

Прогноза: Унгария - Португалия 0:2