Стадион: "Стад Велодром", Марсилия
Дата: 18.06.2016г.
Час: 19:00
Съдия: Сергей Карасьов (Русия)

Дебютантът Исландия доказа защо не е отбор за подценяване. Най-малката държава по население, която се е класирала някога на еврофинали, стартира с равенство 1:1 срещу фаворита в групата Португалия. Биркир Бярнасон вкара единственото попадение за островитяните в началото на втората част, а като цяло предвожданият от треньорския тандем Ларс Лагербак и Хейгир Халгримсон тим остави много добро впечатление, като дори имаше възможност да вкара повече от едно попадение. Исландците са подкрепяни и от своите верни фенове, като статистиката показва, че близо 27 000 исландци са си купили билети за мачовете на своя национален отбор във Франция. Това е малко над 8% от населението на държавата, което е около 331 000 души. За настоящия двубой няма отсъстващи играчи.

След повече от три десетилетия отсъствие от голям форум някогашното футболно страшилище Унгария се завърна с гръм и трясък с победа с 2:0 над съседа Австрия. Маджарите се наложиха с попадения през второто полувреме, дело на играещите в германската Буднеслига Адам Салай и Золтан Щибер. Така играчите на Бернд Щок оглавиха временното класиране в групата с актив от 3 точки, което е с две повече от настоящия съперник. Колоритният страж на унгарците Габор Кирай постави нов рекорд за най-възрастен футболист на европейски финали. Към деня на мача вратарят на унгарците бе навършил 40 години и 74 дни. Кирай отново беше в анцуга, който носи на всеки свой мач вече две десетилетия.

Исландия и Унгария имат общо седем мача до момента помежду си, като унгарците могат да се похвалят с успех повече над островитяните. Нито един от двубоите не е завършвал наравно.

Прогноза: Исландия - Унгария 1:1