Исландия взе точка от Португалия (видео)

В дебюта си на европейско първенство Исландия успя да вземе и първа точка в историята си, като го направи след като изоставаше в резултата срещу Португалия. Днес Луиш Нани успя да изведе своите напред, но Биркин Бярнасон върна попадението във втората част за крайното 1:1.

В първата част Португалия доминираше и почти не даде възможности на своя противник, с изключение на първата атака на Испандия, в която Гилфи Сигурдсон излезе на добра позиция и бе близо до гола. В 31-ата минута Андре Гомес успя да центрира по земя за Нани в наказателното поле и той откри резултата с удар в близкия ъгъл - 1:0.

В 50-ата минута Исландия изравни когато в една от редките си атаки Гудмунсон успя да пробие от дясно и да центрира дълбоко в наказателното поле, където Пепе и Виериня бяха изпуснали Бярнасон, а той завърши от воле през Руй Патрисио за 1:1.

До края Португалия владя топката близо 90% от времето, като отправи много опасни удари по вратата, но до повече голове не се стигна.