Стадион: "СентъриЛинк Фийлд", Сиатъл
Дата: 15.06.2016г.
Час: 05:00
Съдия: Виктор Карийо (Перу)

Аржентина ще търси да подсигури първото място в четвърта група на Копа Америка когато посреща Боливия, след като вече класирането към четвърт-финалите е сигурно. На практика мачът не е с голямо значение за Меси и компания, и може да се пристъпи към даване на почивка на важни имена преди четвърт-финалите.

След две победи в двата кръга до момента тимът се намира комфортно в класирането на четвърта група. Победата с 5:0 над Панама означава, че Чили ще трябва да победи същия отбор с голяма разлика, за да застраши първото място в групата.

Боливия няма за какво да играе, след като загуби срещу Чили по скандален начин в 10-ата минута на продълженията след дузпа. Това бе втората поредна загуба в състезанието и шансове за прогрес няма след липса на актив в таблицата.

Последната среща на Аржентина ще се запомни със завръщането на Меси в игра. Наставникът Жерардо Мартино го остави резерва в началото на срещата, но след появата му във второто полувреме той реализира хетрик за 20 минути и асистира за последното попадение след половин час игра.

Вероятно звездата ще получи почивка в тази среща с оглед на това, че не се рискува нищо. Исторически също аржентинците са в по-добра позиция с 26 победи и 5 равни срещу 6 загуби от този опонент. В момента Аржентина има 3 поредни победи срещу Боливия, всики те в процеса на последните 12 месеца. Агрегатът от тези срещи е 14:0.

Прогноза: Аржентина - Боливия 3:0