Колумбия джентълменски отстъпи първото място в групата на САЩ

Колумбия загуби с 2:3 от вече отпадналия от надпреварата тим на Коста Рика и по този начин остана на второто място в своята група, което обаче също им е достатъчно за продължаването напред. Трябва да се отбележи обаче, че селекционерът на колумбийците Пекерман реши да направи 10 промени в титулярната единайсеторка.

Бърза размяна на голове направи рано резултата 1:1, след като Венегас откри за Коста Рика след само 2 минути игра, а Фабра изравни за Колумбия в 6-ата минута. Фабра обаче си вкара автогол в 34-ата минута и Коста Рика се оттегли на почивка с аванс от 2:1. Борхес в 58-ата покачи на 3:1, а Морено фиксира крайното 2:3 с гола си за Колумбия в 73-ата минута.

Така на първо място остана САЩ, който малко по-рано се наложи над Парагвай с 1:0. Американците стигнаха до успеха с гола на Клинт Демпси в 27-ата минута. В 48-ата минута втори жълт и съответно - червен картон получи Йедлин, но дори това не попречи на САЩ да устискат аванса си.

"Гуараните“ приключиха рано с американската си мечта и си тръгват от турнира само с 1 точка от хикса с Коста Рика.