Нов провал за Уругвай - Мексико и Венецуела продължават

Националният тим на Уругвай записа втора поредна загуба в турнира Копа Америка. Така отборът, който бе считан за фаворит ще напусне безславно турнира още след груповата фаза. Играчите на Оскар Табарес паднаха от Венецуела с 0:1, а в същото време Ямайка не успя да победи Мексико ("ацтеките" се наложиха с 2:0), което сложи край на шансовете на "урусите".

Единственият гол отбеляза Хосе Саломон Рондон в 36-ата минута. Другата интересна ситуация бе с голямата звезда на "небесносините" Луис Суарес. Той загряваше и очакваше да се появи в игра, но това така и не стана, което предизвика неговата гневна реакция. Така на практика играчът на Барса не записа и минута в турнира Копа Америка.

Мексико записа успех с 2:0 над своя съперник. Хавиер Ернандес и Орибе Пералта бяха точни за мексиканците. За Чичарито това бе 45-и гол с националната фланелка и вече е само на едно попадение от това да стане топреализатор на страната си за всички времена.

Мексико и Венецуела са първите сигурни 1/4-финалисти на Копа Америка.