Англия обърна Германия насред Берлин

Германия записа поражение с 2:3 като домакин на Англия в една от най-интересните приятелски срещи преди Евро 2016. Публиката на "Олимпиящадион" освирка английския химн, но от организаторите накараха духовия оркестър да засвири по-силно.

В 27-ата минута гол на Марио Гомес беше отменен заради вдигнат флаг за засада, като положението бе доста скандално. Все пак резултатът бе открит преди почивката, след като Тони Кроос откри за домакините с далечен удар в 43-ата минута. В началото на втората част Марио Гомес удвои аванса на своя тим. Гостите се върнаха в мача с попадение на Хари Кейн в 61-ата минута.

В 73-ата минута появилият се като резерва две минути по-рано Джейми Варди изравни. Клайн напредна по крилото, пусна топката по земя към близката греда, където Варди успя да се справи с Рюдигер и с пета прати топката в мрежата зад Нойер. В добавеното време на мача Ерик Дайър бе точен с глава, след асистенция на Джордан Хендерсън.