Франция измъкна победата от Холандия

Франция се поздрави с успех като гост на Холандия с 3:2 в контрола, която се състоя в Амстердам. Първото попадение за "петлите" падна след само пет минути игра, когато Антоан Гризман се разписа от пряк свободен удар.

13-ата минута се оказа фатална за домакините, тъй като Оливие Жиру вкара втори гол, засичайки с глава в мрежата центриране от корнер на Матюиди. Само минута по-късно публиката почете паметта на легендата Йохан Кройф.

Веднага след подновяването на играта интригата се завърна. Де Йонг успя да намали, като насочи с тяло топката в мрежата след центриране в наказателното поле. В 86-ата минута Афелай стреля ниско след центриране по земя от ъглов удар и възстанови равенството.

Радостта на "лалетата" не бе дълга и в оставащите минути Блез Матюиди намери добре Марсиал, който от близка дистанция донесе успеха на "петлите".