Холандия няма да играе на Евро 2016

Холандия няма да играе на Евор 2016 във Франция. Тази вечер играчите на Дани Блинд загубиха с 2:3 у дома от Чехия в мач от група "А", макар да играха цяло едно полувреме с човек повече.

В 24-ата минута чехите откриха резултата. Кадерабек получи топката отдясно, вместо да отправи центриране, бранителят прати топката директно в мрежата. В 35-ата минута положението стана още по-лош за "лалетата". Сурал получи в наказателното поле, премина покрай ван Дийк и вкара в близкия ъгъл. Преди паузата обаче Зухи получи директен червен картон за фаул срещу Мемфис Депай.

Робин ван Перси си отбеляза автогол в 66-ата минута за 0:3, но после Клаас-Ян Хунтелаар в 70-ата и Ван Перси (в правилната врата) в 83-ата върната интригата, но в крайна сметка стигна само до това почетно поражение, което изхвърли отбора от сметките за Евро 2016.