Стадион: "GSP Стейдиъм", Никозия
Дата: 06.09.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Владислав Безбородов (Русия)

До голяма степен съставът на Кипър се прости с шансове за участие на бараж. В последния си мач от квалификационна група "В" островната държава загуби с 1:0 от лидера Уелс. Възпитаниците на Памбос Кристодулу бяха попарени от звездата на "драконите" Гарет Бейл 8 минути преди края на срещата. Така Кипър продължава да заема 4-то място във временното класиране с актив от 9 точки, на 3 от третия Израел и на 5 от настоящия съперник.

Националният отбор на Белгия постигна очаквана и важна домакинска победа с 3:1 над Босна и Херцеговина. Играчите на Марк Вилмост осъществиха пълен обрат, след като балканците поведоха с гол на Един Джеко в 15-ата минута, но играещите във Висшата лига звезди на Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Челси - Маруан Фелаини, Кевин де Бройне и Еден Азар (от дузпа) обърнаха развоя на този двубой и донесоха заслужена победа на "червените дяволи". Въпреки успеха белгийците продължават да заемат 2-ро място в подреждането с актив от 14 точки, изоставайки на 2 от лидера Уелс и със същия аванс пред третия Израел.

Отборите на Кипър и Белгия се изправят за осми път един срещу друг, като малката островна държава е с отчайващата статистика - 1 равенство и цели 7 загуби. Именно последният мач помежду им в Никозия завърши без победител за крайното 1:1, но това бе преди 10 години. До края на настоящите квалификации на Кипър й предстои гостуване в Израел и домакинство на Босна и Херцеговина, а Белгия гостува в Андора и посреща Израел в последния си мач.

Прогноза: Кипър - Белгия 0:3