Испания с класика срещу Беларус

Първото попадение на полузащитника на Реал Мадрид за националния отбор на Испания - Иско, бе впечатляващ за тима на Висенте дел Боске, който отново по лесен начин достигна победата в пореден квалификационен мач за Евро 2016. Този път с 3:0 бе победен Беларус, а за домакините вкараха още Бускетс и Педро.

Испания доминираше в първата част и още в 18-ата минута звездата на "белия балет" завъртя от далечна дистанция топката право в ъгъла на вратата по красив начин. Само след минута Серхио Бускетс вкара втори гол след силен удар, а гредата помогна на гостите да се спасят от трети гол преди почивката - от Пако Алкасер.

В 55-ата минута Педро оформи крайния резултат след добра работа от Жуафран, а победата означаваше 9 точки за Испания в трета група, колкото има и Украйна. Групата води Словакия с 12 пункта, а Македония е на четвърта позиция с 3.