Полша писа двойка на световните шампиони

Световният шампион Германия отстъпи изненадващо с 0:2 при гостуването си на Полша, в среща от груповата фаза на квалификациите за Евро 2016.

Головете за победата на домакините вкараха подвизаващия се във втория отбор на холандския Аякс - Аркадиуш Милик в 51-ата минута на мача, както и Себастиан Мила, разписал се в самия край на двубоя.

В 51-ата минута центриране на Пишчек намери Милик, който, без да се замисля прати топката в мрежата за 1:0. Малко преди края влезлият като резерва Подолски разтресе напречната греда. Все пак в 88-ата минута пробив на Левандовски и асистенция на снажния нападател към появилия се на терена от скамейката Мила доведе до втори гол във вратата на Нойер и крайното 2:0.