Марадона: ФИФА избра правилния съдия за мача на Бразилия
Н. Гавазов
Бившият футболист на националния отбор на Аржентина Диего Марадона подложи на критика работата на испанския арбитър Карлос Веласко Карбальо в мача Бразилия - Колумбия от четвъртфиналите на Световното първенство по футбол.
"Мисля, че за мача избраха правилния съдия. В момент, в който Колумбия имаше най-добри шансове, откогато и да е било друг път, да победи Бразилия. Веласко показа най-лошото съдийство, което съм виждал за последните десет години. Давид Луис седем пъти срита в краката Хамес Родригес, а съдията дори не го предупреди. Прости на Хълк и Жулио Сезар, които трябваше да получат червени картони", заяви Марадона.
"ФИФА поздрави съдията с отличния мач. Може би трябваше да помълчат в знак на уважение към народа на Колумбия. Сега се питам: "Дали не са гледали някой друг мач?". Представителите на ФИФА са ходили на бейзбол или са гледали борби с бикове, за да пропуснат тази среща. Те спят", заяви Марадона.
Сподели
