Аржентина излъга Швейцария в продълженията (видео)

Аржентина победи Швейцария с минималното 1:0 и по този начин се класира на 1/4-финал на Мондиал 2014. В редовното време двата тима завършиха наравно - 0:0, а малко преди края на второто продължение Ди Мария вкара така важното попадение и даде повод за радост на почти целия стадион.

В 118-ата минута Меси проби през центъра и изведе отлично крилото, който прати топката в мрежата с премерен удар. В редовното време и двата тима имаха възможности за гол. През първата част Швейцария имаше повече положения. В 27-ата минута Шакири премина бранител и нахлу в наказателното поле, след което върна към Джака, който стреля силно, но Ромеро спаси.

През втората част Лионел Меси и Игуаин пропиляха най-добрите положения за Аржентина. В продълженията Аржентина бе по-активният тим, но малко след гола на Ди Мария, се стигна до греда за Швейцария. При едно центриране, Джемайли нацели стълба с глава. След това при рикошета кълбото се удари в крака му и излезе в аут.