Португалия приключи участието си на Мондиал 2014 с победа (видео)

Португалия победи Гана с 2:1 в последна среща от груповата фаза, но това не бе достатъчно на Кристиано Роналдо и компания и те отпадат от надпреварата. В началните минути Кристиано Роналдо на два пъти бе близо до гол, но нямаше късмет при завършващия удар. Вместо това Джон Бойе си отбеляза автогол в 31-ата минута. Топката бе центрирана остро в наказателното поле, където коженото кълбо се отклони в коляното на Бойе и след двоен рикошет – първо в напречната греда, а след това и в страничния стълб, се оплете в мрежата - 1:0.

Асамоа Гиан изравни през втората част. Нападателят се разписа след центриране отляво и по този начин се превърна в най-резултатният африкански футболист на световни първенства. Попадението на Гиан бе под номер 6 за него на подобен форум. Победният гол за Португалия бе дело на Кристиано Роналдо. Голяма грешка на вратаря Дауда, който, вместо да улови една топка, реши да боксира и я прати точно на крака на CR7, който, без да се бави вкара - 2:1.