Босна и Херцеговина с историческа победа над Иран (видео)

Дебютантът на световни финали Босна и Херцеговина постигна историческа първа победа. Това стана в последния мач от група "F" на Мондиал 2014, в който балканците сразиха с 3:1 Иран. Босненците дори ще финишират като трети с актив от три точки. Напред продължават Аржентина и Нигерия след 3:2 за гаучосите в другия двубой от групата.

Един Джеко откри резултата в 23-ата минута, след като шутира ниско от 20 метра и с помощта на гредата порази мрежата - 1:0. Миралем Пянич удвои преднина на Босна след почти час игра, след като бе изведен зад защитата отляво и стреля точно по диагонала.

В 82-ата минута Реза Гучанеджаад намали с удар на празна врата, въпреки че имаше съмнения за засада при паса към Некунам, асистирал на нападателя. Веднага след това балканците организираха контраатака и Авдия Вършаевич отбеляза за крайното 3:1.