Англия си тръгва от Бразилия без спечелен мач (видео)

Англия не успя да победи Коста Рика в последен мач от груповата фаза на Мондиал 2014. Двата тима завършиха наравно - 0:0 и по този начин "Трите лъва" напускат Световното без спечелен мач. Изненадата Коста Рика завършва на първо място в своята група и заслужено ще играе на 1/8-финал.

Костариканците нацелиха греда в 23-ата минута чрез Борхес, който изпълни перфектно пряк свободен удар, но стражът Бен Фостър отклони топката, след което тя рикошира и в напречния стълб. Малко преди края Стъридж бе близо до гол, но изстрелът му с глава мина покрай вратата.

В самото начало на втората част Стъридж пропусна нова добра възможност, като нападателят игра непозволено срещу Навас, но реферът от Алжир не видя опасната игра. В 65-ата минута Стъридж пропусна най-чистото положение в мача, след като бе изведен зад гърба на отбраната и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата. Така двата тима си поделиха по точка в този мач, който не бе от значение.