Уругвай ухапа Италия и продължава напред (видео)

Уругвай записа минимална, но много важна победа с 1:0 над Италия в последна среща от груповата фаза на Мондиал 2014. Срещата ще се запомни и със скандалните действия Луис Суарес, който ухапа по рамото Киелини, но съдията не видя това, независимо, че италианецът показа ухапаното място.

Иначе единственото попадение падна в 81-ата минута, когато след центриране от корнер Диего Годин с гръб вкара за 1:0. Преди това в 60-ата минута Маркизио извърши грубо нарушение и беше изгонен с директен червен картон и по този начин Италия игра половин час с 10 души.

Другото интересно положение бе в 51-ата минута, когато Кавани бе задържан в наказателното поле на Италия, но не последва съдийски сигнал за дузпа. Така този скандален мач завърши с успех за "урусите", които продължават напред на Световното в Бразилия, докато Италия приключва с участието си.