Холандия излъга Чили и спечели група В (видео)

Холандия победи Чили с 2:0 в среща от груповата фаза на Мондиал 2014. Този успех осигури първото място на "лалетата" в своята група, докато Чили ще се задоволи с второто. Първото полувреме бе скучно, като чак малко преди почивката Холандия направи няколко интересни положения, но без успех, а веднага след тях и Чили бе близо до гол.

Попаденията в този мач паднаха през втората част. В 77-ата минута Робен и Янмаат разиграха на късо от ъглов удар, а последният центрира към далечната греда, където непокритият Лерой Фер с глава не остави шансове на стража Клаудио Браво. В добавеното време Робен се измъкна добре по крилото, видя включилия се в предни позиции Мемфис Депай и му подаде, а последният оформи крайното 2:0.

Така Холандия завършва на първо място в своята група и почти сигурно ще избегне Бразилия на 1/8-финалите.