Еквадор с обрат срещу Хондурас (видео)

Еквадор обърна Хондурас с 2:1 в среща от група "Е" на Мондиал 2014. Латиносите дръпнаха в резултата с гол на Карло Кости след половин час игра. Хорхе Гуахуа допусна детинска грешка и позволи на Карло Костли да се откъсне сам срещу Домингес и да го простреля за 1:0.

В крайна сметка с два гола Енер Валенсия донесе победата на южноамериканците. Той изравни две минути след като бе открит резултата. Южноамериканците заформиха страхотна атака отдясно, при която Хуан Карлос Паредес пробва своя удар, топката рикошира и попадна в Енер Валенсия, който я добута в мрежата за 1:1.

След час игра съдията не отсъди дузпа за Еквадор. Фелипе Кайседо бе препънат от Мейнър Фигероа в пеналта, но не последва правилното решение от страна на рефера. В 65-ата минута Еквадор успя да направи пълен обрат, след изпълнение на корнер, Енер Валенсия се извиси над всички и с глава опъна мрежата на противника за крайното 1:2.

След този мач Еквадор и Швейцария имат по три точки в тази група, Франция е с шест, а Хондурас е без спечелена точка.