Пике: Шампиони сме, трябва да се изправим

Защитникът на националния отбор на Испания Жерар Пике след поражението от Холандия с 5:1 в стартовия мач от Световното първенство по футбол отбеляза, че "Ла Фурия" не е загубила шансове да се класира за плейофите.

"През първото полувреме ние владеехме топката, можехме да вкараме повече от един гол, но преди самата почивка холандците изравниха резултата и това стана удар за нас. При резултат 1:0 доминирахме, но след това те развърнаха играта в своя полза. Холандците останаха назад, изчакваха и много добре използваха своите бързи играчи. След паузата отборът ни стана неорганизиран. Холандия, напротив, изригна. Холандия е превъзходна. Но все пак това не е оправдание. Резултатът е ужасен. Но ние сме шампиони на света и Европа и трябва да се изправим. Имаме още шансове да се класираме за плейофите. В мача срещу Чили е необходимо да подобрим играта си, да действаме така, сякаш това е последният ни шанс", заяви Пике.