Аржентина би Словения, Меси блести преди Световното

Един от фаворитите за трофея на Мондиал 2014 - Аржентина записа победа в последния си приятелски мач. "Гаучосите" се наложиха с 2:0 над Словения в Буенос Айрес.

За отбора на Словения сред титулярите бе бившият нападател на Литекс Миливое Новакович, докато таранът на Лудогорец Роман Безяк остана на резервната скамейка.

В 12-ата минута Рики Алварес реализира първия си гол с националната фланелка. Играчът на Интер бе точен с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле - 1:0. В 34-ата минута Макси за малко не отбеляза, но този път и гредата помогна на словенците.

Второто попадение падна през втората част и за голяма радост на феновете, бе дело на Лео Меси. В 76-ата минута звездата на Барса завърши отлична атака, преминала през Ди Мария и Агуеро, оформяйки крайното – 2:0.

Така Аржентина насочи вниманието си към Световното първенство в Бразилия. Първият мач на "гаучосите" ще се изиграе на 16 юни в Рио де Жанейро и е срещу дебютанта Босна и Херцеговина.