Англия успя да пробие Шмайхел

След тотална доминация по всички параграфи срещу Дания, днес Англия се затрудни срещу невероятен Каспър Шмайхел, избран за Играч на мача, но късно във втората част успя да постигне минимална победа с 1:0 чрез попадение, дело на Даниел Стъридж, заслугата за което обаче отива повече за Адам Лалана.

До почивката Стърлинг и Стъридж имаха по-добрите шансове за гол, но Шмайхел задържа вратата си суха. След редица промени в игра за Англия се появиха звездите на Саутхемптън - Адам Лалана и Люк Шоу. Двамата направиха тима осезаемо по-добър в атака, и ситуациите започнаха да се редуват пред вратата на гостите.

Дани Уелбек и Лалана се разминаха с гола при нови добри намеси на Шмайхел, който се пропука в 82-ата минута, когато Лалана се справи с персоналния си пазач и центрира прекрасно на втора греда, където непокрит Стъридж нямаше как да сбърка от непосредствена близост.