Гърция надви Румъния и почти се класира напред

Гърция прие Румъния в първия мач от баражите за класиране на финалите на Световната купа в Бразилия през 2014-та година. Днес домакините успяха да победят с 3:1 своя опонент, като на практика решиха съдбата си, но все пак гостите имат своя мач пред домакинска публика след дни.

Още в 14-ата минута днес Константинос Митроглу откри, като това стана от незабелязана засада след паса на Салпингидис. В 19-ата минута Богдан Станку вкара изравнителен гол, когато Габриел Торье центрира от пряк-свободен удар, а Станку реализира от труден ъгъл с глава.

Само след минута Гърция пак поведе. Василис Торосидис центрира ниско за Димитрис Салпингидис, който завърши лесно. Във втората част Митроглу се разписа отново, когато в 66-ата минута Кацоранис продължи едно центриране на Самарас към нападателя, който завърши с полу-воле. Края на този мач бе много изнервен и след редица картони за няколко играчи, Костин Лазар бе изгонен за гостите, след като влезе грубо за втори жълт срещу Холебас.