Белгия овладя спокойно Група А

Суперсъставът на Белгия изигра добър мач на гости на Шотландия и победи с 2:0 днес. Първото попадение дойде от Стивън Дефур, който се въползва от асистенцията на Кевин Де Брюн, а второто от Кевин Миралаш, но вече класираните белгийци изненадаха с титулярна постройка и няколко експеримента на терена.

В игра за гостите видяхме вратарят Куртоа, Алдервайрелд, Ван Буйтен, Фертонген, Ломбертс, Витсел, Чадли, Фелаини, Де Брюн, Дефур и Бентеке, а като резерви играха Кевин Миралаш и Муса Дембеле. Белгия владееше топката спокойно през цялото време, стигайки резонно до гол в 38-ата минута, когато Дефур вкара след центриране на Де Брюн.

Втората част отново бе изиграна със спокойствие от гостите, като в края на мача Кристиан Бентеке асистира на Кевин Миралаш за 2:0.