Дания се справи с Малта, Македония и Норвегия също с победи (видео)

Дания постигна победа като гост на Малта с 2:1 в квалифкационната група на България за световното първенство. Момчетата на Мортен Олсен поведоха още във 2-ата минута след гол на Леон Андреасен. Малтийците хвърлиха в шок опонента си в 38-ата минута, когато Клейтън Фейла изравни - 1:1. В 54-ата минута Райън Камилиери си отбеляза автогол след удар на Кристиан Ериксен и така островитяните не успяха да поднесат още една сензация.

Дания вече има 9 точки в актива си, колкото имат още Армения и Чехия. Така единственият тим, който не може да се класира за световното от нашата група е Малта.

В други европейски квалификации от зона Европа, Македония победи Уелс с 2:1. Тези три точки обаче по никакъв начин няма да помогнат на западните ни съседи да се класират на световното. В група Е Норвегия запази шансове за втората позиция, след като победи Кипър с 2:0. Там фаворит обаче е Швейцария