Испания уверено се справи с Уругвай (видео)

Испания победи Уругвай с 2:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Купата на Конфедерациите, като резултатът не отразява случилото се на терена, където пълни господари бяха възпитаниците на Висенте дел Боске. Попаденията за успеха на световния шампион реализираха Педро (20) и Роберто Солдадо (32). Две минути преди края на редовното време Луис Суарес вкара почетния гол за Уругвай. Възпитаниците на Висенте дел Боске изиграха силно първото полувреме, а след почивката преминаха на енергоспестяващ режим, но напълно контролирайки събитията на терена. Шампионът на Южна Америка от своя страна разочарова, като уругвайците се раздвижиха едва след гола на Суарес, но в действията им имаше повече хаос, отколкото нещо смислено.