Младежите на Испания на финал в Евро U21 (видео)

Първата полуфинална среща на Европейското първенство за младежи противопостави Испания и Норвегия, като символичните домакини победиха с класическото 3:0 днес. Това обаче не описва пълно случилото се на терена, защото норвежците нямаха нито един точен удар към вратата, и владяха кълбото около 30% от времето.

Пълната доминация на "Ла Фурия" започна още с първия съдийски сигнал, като Родриго, Иско и Морено непрестанно създаваха положения и сами стреляха по посока на противниковата врата. Попадение обаче падна в самия край на първата част, когато Родриго реализира с едно воле с ляв крак.

Втората част не се различаваше особено от първата, но трябва да се отбележи, че в 53-ата минута Норвегия успя да стигне до неточен удар от добра позиция благодарение на Хенриксен. Отново в самия край на полувремето испанците стигнаха до нещо по-интересно - този път 2 гола. Първо Иско реализира в 89-ата минута, а в 93-ата гол добави