Испания с девет каталунци се разправи с Уругвай (видео)

Световният и европейски шампион Испания победи шампиона на Южна Америка Уругвай с 3:1 в контрола, играна в Катар. Двубоят бе мач №100 за Карлес Пуйол за „Ла Фурия”, а за Испания това бе 18-ти пореден мач без загуба от ноември 2011 година насам.

Уругвайският страж - Муслера бе с основна вина за първия гол на Испания. Той падна в 16-ата минута, когато Сеск Фабрегас стреля от 25 метра, а Муслера позволи топката да му мине през ръцете във въздуха и да мине голлинията - 1:0. В 32-ата минута Мартин Касере изведе Кристиан Родригес, който преодоля Виктор Валдес за 1:1.

Втората част започна по перфектен начин за световния и европейски шампион. В 51-ата минута Пике намери Педро и нападателят на Барселона стреля в долния ляв ъгъл за 2:1. Пике и Давид Вийя се появиха на почивката и по този начин 9 играчи от Барселона взеха участие в този мач на националния отбор.

В 75-ата минута Фабрегас се отчете и с голов пас към Педро, който с втория си гол в мача доведе нещата до крайното 3:1.