На Полша и Англия не им провървя по вода (видео)

Полша и Англия не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в отложена квалификация, която трябваше да се състои вчера, но поради проливния дъжд във Варшава това бе невъзможно. Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, тъй като пропиляха няколко доста добри положения.

Островитяните откриха резултата след малко повече от половин час игра. Стивън Джерард центрира от корнер, а Уейн Рууни засече с глава за 0:1. Малко по-късно Роберт Левандовски бе близо до изравнителен гол, но не успя да достигне до топката. До края на първата част и Гросички пропусна от добра позиция.

След почивката поляците продължиха с натиска, като първо Вжолек не успя да намери целта, а малко по-късно вратарят на Англия спаси опасен удар на Обраняк. Така се стигна до 70-ата минута, когато този път Джо Харт излезе неразчетено и позволи на Камил Глик да вкара с глава за крайното 1:1.