Квалификации за Мондиал 2014. Резултати и класиране в зона Южна Америка

В рамките на квалификационният турнир за класиране за Мондиал 2014, в Южна Америка се изиграха четири срещи. Боливия изненадващо победи Уругвай с 4:1, като почетното попадение за шампионите отбеляза Луис Суарес. По-късно дербито на аутсайдерите между Парагвай и Перу беше спечелено от домакините с 1:0.

Еквадор продължи доброто си представяне и завърши 1:1 като гост на Венецуела, а Чили и Аржентина направиха много здрав мач в Сантяго, в който гостите наложиха волята си през първото полувреме благодарение на попаденията на Меси и Игуаин. След почивката чилийците притиснаха съперника си, но голът на Гутиерес в допълнителното време на мача се оказа недостатъчен да бъде избегнато поражението.

След девет изиграни мача Аржентина е лидер с 20 точки, втори е Еквадор със 17, а трети Колумбия с 16 точки и мач по-малко от останалите. Венецуела, Уругвай и Чили имат по 12 точки.