Франция стигна до равенство в Испания

Световният шампион Испания не успя да победи Франция в квалификация, играна на "Висенте Калдерон" в Мадрид. Двата тима завършиха наравно 1:1 след попадения на Серхио Рамос в 25-ата и на Оливие Жиру в 94-ата минута.

В 25-ата минута Чави Ернандес центрира от корнер, а Рамос нацели гредата, а при добавката на Педро топката бее блокирана. Все пак при повторната добавка на Рамос топката попадна в мрежата - 1:0. Последва пропуск на Бензема, а в края на първата част Жереми Менез вкара топката във вратата на испанците, но реферът не зачете попадението заради спорна засада.

В добавеното време на срещата грешка на Хуанфран позволи на гостите да изравнят резултата. Точен бе Жиру, който вкара с глава и донесе точката на своя тим.