Франция оглави групата след успех над Беларус (видео)

Франция продължи успешната си серия от началото на световните квалификации. Днес "Петлите" постигнаха победа и във втория мач от Група като победи с 3:1 Беларус на "Стад де Франс". Всичките попадения в тази среща паднаха след почивката.

Резултатът бе открит малко след подновяването на играта от Етиен Капуе. В 68-ата минута Кристоф Жале вкара малко случаен, но много зрелищен гол - 2:0. Беларус върна едно попадение и то от дузпа в 72-ата минута. Автор на гола стана Янга-Мбива. Франк Рибери сложи точка на спора 10 минути преди края, оформяйки крайния резултат.

Така "Петлите" оглавиха групата с пълен актив от 6 точки, докато на второ място са Испания и Грузия, макар Ла Фурия да е изиграла само един мач.