Бразилия си изкара яда на Швеция (видео)

Бразилия се наложи с класическото 3:0 над Швеция в контролна среща. Това бе първа среща на "златистите" след загубата от Мексико на финала на Олимпийските игри. Голямата звезда на домакините от Швеция - Златан Ибрахимович, пропусна двубоя пораби контузия.

В 19-ата минута Бразилия бе много близо до откриване на резултата, след като Дамиао бе изведен на изгодна позиция, но ударът му срещна десния страничен стълб. Последваха няколко пропуска на Неймар. В 32-ата минута отново Неймар центрира добре, а Дамиао засече с глава и по този начин даде аванс на бразилците - 1:0.

След почивката играчите на селесао добавиха нови две попадения. В 84-ата минута Пато засече с глава центриране на Алвеш за 2:0. След този гол  шведите рухнаха психически и само 120 секунди по-късно Вернблоом извърши нарушение в наказателното поле, а Пато превърна дузпата в гол за крайното 3:0.