Корея изхвърли Великобритания след дузпи

Тима на Великобритания не успя да надделее в първите дузпи на Олимпиадата в Лондон срещу Южна Корея. След 1:1 в редовното време и продълженията се стигна до дузпи, след които гостите продължиха след резултат 6:5. Така тима се изправя с Бразилия на полу-финалната фаза.

Срещата започна равностойно, а първото попадение вкараха гостите - в 29-ата минута Донг-Уон Джи вкара от далечно разстояние след слаба намеса на вратаря Бътланд. В 31-ата минута бранител игра с ръка в наказателното си поле и Великобритания получи шанса да бие дузпа, която вкара Рамзи.

В 40-ата минута Даниел Стъридж бе изритан през стомаха в наказателното поле и Рамзи трябваше да изпълнява нова дузпа. Както първата и тази бе изпълнена доста лошо, но Сунг-Рионг Юнг спаси този път.

До края на срещата Великобритания доминираше, но тима се умори и в продълженията и двата тима можеха да си разменят голове. В крайна сметка се стигна до дузпи:

1. Рамзи вкара втората си дузпа в мача - 2:1

2. Капитанът Ку вкара - 2:2

3. Том Клевърли вкара красиво - 3:2

4. Баек вкара за Корея - 3:3

5. Доусън вкара - 4:3

6. Уанг не пропусна да изравни - 4:4

7. Гигс стреля добре и вкара - 5:4

8. Изключителен удар на Парк - 5:5