Испания загря с корейци за Евро 2012 (видео)

Световният и европейски шампион Испания победи с 4:1 Република Корея в контролите преди финалите в Полша и Украйна. Срещата се игра в Берн, а последният мач на Испания преди Евро 2012 е в неделя в Севиля срещу Китай. Иберийците се развихриха след почивката, когато нанизаха 3 попадения във вратата на своя противник.

Испанците поведоха в 11-ата минута, когато Бенят пусна добра топка в наказателното поле, където Фернандо Торес вкара с глава - 1:0. Малко преди почивката обаче световните шампиони бяха шокирани. До-Хьон стреля силно, като топката мина през куп футболисти и се спря в мрежата на Рейна за 1:1 в 43-ата минута.

Малко след началото на втората част корейски футболист спря с ръка центриране на Монреал и реферът отсъди дузпа, която Чаби Алонсо превърна в гол в 53-ата минута.
Само 2 минути по-късно играч на Корея игра с ръка извън наказателното поле, а Санти Касорла реализира от фаул - 3:1.

В 79-ата минута, когато Солдадо изведе отлично Алваро Негредо, който вкара с удар с левия крак и оформи крайния резултат.