Аржентина се справи с Швейцария, Меси с хеттрик (видео)

Швейцария загуби с 1:3 у дома от Аржентина в приятелска среща. Двубоят бе равностоен, с атаки и към двете врати. Още в 1-ата минута играчите на Отмар Хицфелд отправиха първи удар, но без успех за Гранит Хака. Първата атака за "гаучосите" бе няколко минути по-късно, но Лео Меси нямаше късмет при завършващия удар.

Последваха пропуски на Джемали и Фрей за швейцарците. Така се стигна до 20-ата минута, когато звездата на Барселона и Аржентина - Лионел Меси откри резултата, след асистенция на Серхио Агуеро. Малко по-късно Чердан Шакири пробва удар, но без резултат. До края на първата част пропуски за домакините направиха още Адмир Мехмеди, Рикардо Родригес и Хака направиха пропуски.

След почивката паднаха останалите попадения в тази среща. Първо в 50-ата минута Шакири възстанови равенството, а с асистенция в случая се отчете Ерен Дердийок. В последните минути на срещата аржентинците стигнаха до успеха. Лео Меси даде нова преднина на своя тим в 88-ата минута, а отново с асистенция се отчете Агуеро. В добавеното време кавалерът на "Златната топка" за изминалата година направи своя хеттрик след точно изпълнена дузпа.