Тухел предупреди: мястото на Фодън за Мондиал 2026 не е гарантирано
Н. Гавазов
Селекционерът на Англия Томас Тухел заяви, че мястото на халфа на Манчестър Сити Фил Фодън в състава за Световното първенство през 2026 година не е сигурно.
Изказването му дойде след изненадващата загуба с 0:1 от Япония в контрола, когато германският специалист бе попитан дали има съмнения относно ролята на Фодън.
"Това не означава, че участието му е автоматично гарантирано“, подчерта Тухел.
Той допълни, че Фодън се представя добре в тренировките, но не винаги успява да пренесе това ниво в официалните мачове.
"Очаквах да ни изненада и да играе със същата енергия и ентусиазъм, но засега не успява напълно да се разгърне“, заяви наставникът.
25-годишният футболист беше титуляр и в двата мача на Англия през март, като срещу Япония действаше в ролята на "фалшива деветка“.
След този лагер Тухел ще трябва да определи окончателния списък от 24 играчи за Мондиал 2026, което означава, че конкуренцията за място в състава остава напълно отворена.
Сподели
