Босна и Херцеговина бе на 12 минути от чудото

Босна и Херцеговина бе само на 12 минути от това да сътвори истинска сензация на "Стад дьо Франс", но в крайна сметка Франция спечели нужната точка, която да класира тима директно на Евро 2012. Мачът завърши 1:1, а домакините бяха изключително затруднени. През целия мач Франция успя да нанесе само 3 точни удара, а Босна и Херцеговина отговори с два пъти повече.

Гостите и поведоха първи чрез Един Джеко от Манчестър Сити. Той вкара в 40-ата минута, като ударът му бе добър. Отговорът си Франция даде чрез дузпа през второто полувреме. Насри вкара от точката в 78-ата минута, макар че не е сигурно дали нарушението не бе извън наказателното поле. В 90-ата пък добро спасяване на Лорис остави точката в ръцете на домакините. Босна и Херцеговина ще трябва да мине през ситото на баражите, ако иска да играе за пръв път на голямо първенство.