Анчелоти в последния момент отказа да води националния на Бразилия


Н. Гавазов

Анчелоти в последния момент отказа да води националния на Бразилия

Старши -треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти няма да работи с националния отбор на Бразилия.

Според Marca, вчера, 29 април, треньорът е трябвало да подпише договора, но е променил решението си. Анчелоти лично се е свързал с президента на Бразилската футболна федерация Едналдо Родригес, за да му благодари за проявения интерес.

Преговорите между страните се усложниха, тъй като Анчелоти обяви, че ще може да води националния отбор едва през август.

Според източника, CBF е очаквала италианският специалист да оглави бразилския национален отбор преди началото на Световното клубно първенство, което започва на 15 юни. Кралският клуб обаче не иска Анчелоти да напуска тима преди началото на този турнир. На свой ред, CBF се нуждае от 65-годишния треньор да започне работа възможно най-скоро, тъй като бразилският национален отбор ще играе мачове от квалификациите за Световното първенство през 2026 г. в началото на юни.

Подчертава се, че Анчелоти е постигнал споразумение с CBF, преди да проведе разговори с Реал Мадрид за бъдещето си. В резултат на това ситуацията с назначаването на треньор на бразилския национален отбор стана много по-сложна.

В крайна сметка се очаква Анчелоти да бъде треньор на Реал Мадрид по време на Световното клубно първенство, което ще се проведе от 15 юни до 13 юли 2025 г. в САЩ.

  Сподели
227